طراحان وب سایت اغلب درباره مهارت های خود مانند مهارت استفاده از فتوشاپ یا تسلط بر جی کوئری، نگران هستند. با این حال موفق شدن در زمینه طراحی وب سایت فقط به داشتن تجهیزات مناسب محدود نمی شود. برخی از موارد بسیار با اهمیت وجود دارند که هر طراح وب باید آن ها را در ذهن خود داشته باشد که در زیر به آن ها اشاره شده است.

مقدمه: 
کار طراح وب سایت با ایجاد یک وب سایتی که به نظر خوب است تمام نمی شود، او باید همه چیز هایی را که برای ایجاد یک کسب و کار موفقیت آمیز لازم است مدیریت نماید. یک طراح وب سایت باید در تمامی مراحل کاری، حرفه ای عمل کند که تمامی این مهارت ها فقط از طریق مطالعه یا نشستن در کلاس درس به دست نمی آیند و نیاز به زمان و تجربه دارند.
راهنمایی هایی زیر به شما کمک می کند تا خودتان را به یک طراح وب سایت حرفه ای تبدیل کنید:

 

نکته اول: مهارت های ارتباطی موثر مهارت ارتباطی 
 
ارتباط موثر یکی از مهارت هایی است که در طراحی وب سایت بسیار مهم است که در آن ارتباط با یک مشتری، مدیر هنری یا توسعه دهنده می تواند موفقیت یک پروژه را تعیین کند. شما باید به طور هوشمندانه در باره انتخاب طراحی خود صحبت کنید. اینکه چرا آن ها را انتخاب کرده اید و چگونه طراحی ای برای کسب و کار شما مناسب است. همچنین اگر در برقراری ارتباط خوب هستید، بسیاری از اختلافات کوچک را می توانید به راحتی حل و فصل کنید.


 نکته دوم: قادر باشید خودتان محصولات را بفروشیدفروش وب سایت 
 
مردم را از مهارت های خود مطلع کنید و مسیر ی برای بالا بردن خودتان پیدا کنید. بازار یابی کلامی، بازار یابی با استفاده از رسانه ها ی اجتماعی و حتی بازار یابی با استفاده از کارت های بازرگانی می توانند بسیار موثر واقع شوند. با این حال اگر شما ترجیح می دهید روی صندلی خود راحت نشسته و منتظر باشید تا مشتریان شما را بشناسند، پس شما محکوم به شکست خوردن هستید!


نکته سوم: برنامه ریزی قبل از شروع طراحی  برنامه ریزیدر حالی که بسیاری از طراحان وب سایت با توجه به نوع نگرشی که دارند منتظر الهام گرفتن هستند، اما واقعیت این است که فقط کمی برنامه ریزی می تواند به این الهام کمک کند و باعث افزایش سرعت در این روند شود. شما قبل از رفتن به فرآیند طراحی وب، مهم است که برنامه ریزی و تحقیق خوبی داشته باشید. برنامه ریزی را می توان به سه بخش زیر تقسیم کرد:
1. تحقیق درباره شرکت مشتری
2. از مشتری بخواهید چه چیزی را از وب می خواهد و چه انتظاری دارد؟
3. فکر کردن به آن چه رقبا انجام می دهند و چگونگی گرایش صنعت مربوطه

نکته چهارم: کار خودتان را ارزیابی کنید و بازخورد بگیریدآنالیز و تحلیل 
چرخه یک پروژه طراحی وب با ارزیابی و تجزیه و تحلیل کار طراحی شما پایان می یابد. توانایی پذیرش و پیاده سازی بازخورد به صورت موثر، یکی از ویژگی های مهم متخصصان خلاق است. همانند عوامل دیگر داشتن چشم اندازی خوب نقش موثری در موفقیت دارد. شما در واقع باید خود را جای مخاطبان هدف قرار دهید.

نکته پنجم: یک طراح وب باشید نه یک طراح گرافیکطراح وب 
 این تصور غلطی است که طراحان گرافیک با توجه به مهارت های گرافیکی کامپیوتری می توانند از طراحان وب استفاده کنند و برعکس.
حقیقت این است که طراحی وب یک زمینه کاملا جداگانه از طراحی است که نیاز به تخصص مخصوص خود می باشد. در واقع هدف مخاطبان و اهداف یک وب سایت کاملا متفاوت از یک طرح گرافیکی است. پس برای موفقیت در کسب و کار وب سایت خود، شما باید خود را در زمینه طراحی وب سایت متمرکز کنید.


نکته ششم: به روز کردن خودتان با تکنولوژی جدیدتکنولوژی 
 
 دنیای فناوری کامپیوتر تقریبا هر روز در حال تغییر کردن است و طراحان وب باید با آن هماهنگ باشند. یک بخش از روز یا هفته خود را به یادگیری چیز های جدید در زمینه خود اختصاص دهید. به دنبال آنچه جدید و در حال توسعه است بروید و ببینید چه چیز هایی در حال سقوط و شکست هستند. اگر می خواهید رقبای شما از شما دور و دور تر باشند باید به روز باشید.


نکته هفتم: در طراحی وب سایت مهارت های نرم افزاری را نادیده نگیرید.  طراحی وب سایت 
اگر فاکتورهای موفقیت یک طراح وب را تقسیم کنیم، مهارت های نرم افزاری طراحی وب یکی از مهمترین موارد است. همانطور که قبلا ذکر شد، زمینه طراحی وب به سرعت در حال به روز رسانی می باشد. هر روز یک تکنیک جدید معرفی می شود. حتی اگر برنامه نویسی این ترفندهای جدید را نداشته باشد، یک طراح موفق باید یاد بگیرد و درک کند که چگونه این تکنیک ها را به خوبی استفاده کند. به غیر از مهارت های اصلی دیگر یادگیری و درک موضوعتی مانند html و css، روش های بهینه سازی سایت، تکنیک های جاوا اسکریپت و UI بسیار اهیمت دارند.


نکته هشتم: به دست آوردن تجربهتجربه طراحی سایت 
 
گاهی اوقات تجربه گاهی بیشتر از مهارت های شما اهمیت پیدا می کند. رسیدن به موفقیت در زمینه طراحی وب سایت وابستگی زیادی به تجربه شما در این زمینه دارد.

نکته نهم: سازمان یافته عمل کنیدسازمان یافته 
 مهم نیست کدام حوزه به شما تعلق دارد. سازماندهی در موفقیت بسیار مهم است. در خصوص طراحی وب اگر کار شما سازماندهی نشده باشد ممکن است با مشکل مواجه شود. با سازماندهی رایانه خود با طبقه بندی کردن متون، تصاویر، فیلم ها و حتی فایل های صوتی در پوشه های جداگانه آن ها را به طوری مناسب برچسب گذاری کنید.

 نکته دهم: درک و حس کسب و کار داشته باشیدسازمان یافته 

در دنیای واقعی همه چیز طراحی به فروش، ارزیابی ارزش و هزینه ها وابسته است. طراح وب موفق، وب سایت ها را برای مشتریان خود طراحی نمی کند بلکه راه حل های کسب و کار را برای آنها ایجاد می کند. اگر شما می توانید نیاز های بازار یابی را درک کنید و به ذهن بازدید کننده گان دسترسی داشته باشید، مطمینا بر رقبایتان برتری خواهید داشت.

نکته یازدهم: یک بازیکن تیم باشیدبازیکن تیم طراحی وب 
 طراحی وب نیازی به تیم بزرگی از متخصصان ندارد، مهم است بدانید که شما چقدر برای انجام کار با دیگران و انجام وظایف خود آماده هستید. اینکه شما یک بازیکن خوبی از یک تیم باشید به این بستگی دارد که شما از نقش خود به خوبی آگاهی داشته باشید و بتوانید به دیگران نیز کمک کنید. همانطور که همیشه گفته می شود، دو فکر بهتر از یک فکر است، یاد بگیرید به طور موثری با بقیه تیم همکاری کنید و کار خود را بهبود ببخشید.

نکته دوازدهم: داشتن یک نمونه کار به روزنمونه کار 
 
نگه داشتن نمونه کار های خوب برای به موفقیت رسیدن طراحان وب سایت بسیار با اهمیت است. در طراحی وب سایت یک مسئله ای که خیلی اهمیت بالایی دارد این است که شما باید کار های شما به روز باشند. شاید یک طراح پوستر بتواند هنوز از طراح های قدیمی خود استفاده کند ولی اگر شما نیز از طرح های قدیمی خود استفاده کنید چه مشکلی پیش می آید؟!

نمونه کار ها بهترین رسانه برای طراحان وب هستند که توانایی و زیبایی کار خود را از طریق آن به نمایش بگذارند، اما مهم تر از همه، مشریان بالقوه شما هستند که شما الان در حال فعالیت در دنیای طراحی وب سایت هستید. شما به نمونه کار هایی نیاز دارید که هر جنبه از طراحی وب سایت را شامل شود از جمله طرح بندی، مدیریت محتوا، ترکیب، تایپوگرافی، رنگ، تکنیک ها و دلایل طراحی.